logotyp

ARCHIV - Školní rok 2021/2022

Týden se sádrou Týden se sádrou Týden se sádrou Týden se sádrou Týden se sádrou Týden se sádrou

TÝDEN SE SÁDROU

Celý jeden týden se děti ve 2. třídě věnovaly novému výtvarnému materiálu - sádře. Seznámily se s jejími vlastnostmi, se způsobem její výroby a naučily se pracovat se sádrovými obvazy. Tento materiál využily k prostorovému výtvarnému vyjadřování - vytvářely písmena a autoportrét, obličejovou masku. Z dřevěných klacků a sádrového obvazu vykouzlily pohádkové draky. Děti měly možnost pracovat se svou fantazií a realizovat vlastní nápady.

 

ČERTOVSKÁ ŠKOLKA A MIKULÁŠSKÁ DRUŽINA

ČERTOVSKÁ ŠKOLKA A MIKULÁŠSKÁ DRUŽINA
Ve dnech 2. a 3. prosince se naše malá školička proměnina na školku čertovskou. Společně s kamarády Jirkou  a popleteným čertíkem Martinem si děti  nejprve ve čtvrtek užily spoustu legrace, písniček a soutěžení a poté se školka, plná rozverných čertíků i hodných andílků,  v pátek  rozezněla vánoční písničkou na uvítanou celé mikulášské družině. Hodný Mikuláš, krásný anděl i hodní čertíci přinesli dětem adventní náladu a zasloužený balíček s dobrotami.

TVOŘÍME ZE DŘEVA

TVOŘÍME ZE DŘEVA
Ve čtvrtek 9. prosince se ráno, po osmé hodině, rozvonělo ve třídě u předškoláku smrkové dřevo. Pro děti byly přichystány dřevěné polotovary, které se pod jejich šikovnýma rukama, a pod vedením pana Mgr. Helise, proměnily v překrásné dřevěné andílky. Děti si procvičily svou zručnost při opracovávání dřeva a sestavování andílků z dílů a také fantazii, se kterou vdechly dřevěnému andílkovi život v barvách. Jeden anděl byl krásnější než druhý a určitě o Vánocích udělá obdarovanému velkou radost.
Vánoce ve školce Vánoce ve školce Vánoce ve školce Vánoce ve školce Vánoce ve školce Vánoce ve školce

PŘIŠEL K NÁM JEŽÍŠEK

Už v úterý 14. prosince se děti ve školce dočkaly - stromečky ve třídách se rozsvítily a pod nimi děti našly nové hračky. To proto, aby měly ještě dost času si s nimi pohrát v adventním čase, než přijdou ty opravdové Vánoce k nám všem domů.

My tři králové jdeme k vám

Tři králové
První lednový týden jsme ve školce věnovali svátku Tří králů a rozloučili se s vánočními svátky. Těšíme se, že nám zima přinese sněhovou nadílku a my vyzkoušíme nové kluzáky. Nezapomeneme se teple obléci a také nasypat ptáčkům do krmítka.
Hry na sněhu Hry na sněhu Hry na sněhu Hry na sněhu Hry na sněhu Hry na sněhu

Čepice a šály, ty nás dobře halí

Ve školce si povídáme o tom, jak předcházet nachlazení a jak se chránit před zimním chladem. Víme, proč jíst dostatek vitamínů, a že je dobré v zimě nosit čepici. Už v pondělí jsme si vše mohli vyzkoušet v praxi. Sněhová nadílka nám přišla opravdu vhod - menší děti se s radostí pustily do her se sněhem a před obědem na zahradě stáli tři krásní sněhuláci. Velké děti daly přednost sportovním hrám na sněhu. Sjiždění kopce na lopatách přineslo spoustu smíchu. Všechny děti se vrátily do školky s tvářemi, červenými jako zralá jablíčka a všichni jsme se shodli na tom, že venku to bylo zase prima.
  Malí umělci Malí umělci Malí umělci Malí umělci

MALÍ UMĚLCI V LEDNU

MALÍ UMĚLCI V LEDNUV lednu se děti při výtvarných činnostech nechaly mladší dětí  inspirovat zimní krajinou, lesem a zvířátky. Při společné práci vyzkoušely techniku malby i využití netradičního materiálu. Ztracenou rukavičku z pohádky poté  našly při kouzelném kreslení zmizíkovou stopou. Starší děti si při výtvarných hrách vyzkoušely techniku kašírování a na světě byli krásní sněhuláci. Ti se hned zabydleli na kraji lesa, kde pozorovali zvířátka, která hledala potravu u krmelců. Výtvarně čarovaly s pěnou na holení kolorovanou modrou barvou. Monotiskem pak vznikaly kouzelné zimní krajiny. Všechny práce dětí jsou pravidleně zveřejňovány v šatně, nezpaomeňte se pohledem na ně potěšit tak, jako my.
Hry se sněhem Hry se sněhem Hry se sněhem Hry se sněhem

Máme rádi zimu

Ani zima nás neodradí k pohybu v přírodním prostředí. Stačí, když napadne sníh a už se pustíme do válení sněhových koulí. Tentokrát se nám ale povedlo vyválet sněhové koule obřích rozměrů - a že jsme si u toho užili zábavy!
 Pohádka v MŠ Pohádka v MŠ Pohádka v MŠ Pohádka v MŠ Pohádka v MŠ

KDE JE TEN JEŽEK?

Pohádku o odvážném ježkovi Hugovi, který se svým kamarádem ježkem pomocí kouzelné harmoniky zachránil své bratříčky ježečky ze spárů zlého čaroděje, nám, po dlouhé době,  přijelo do školky zahrát Divadlo Krabice. Celý děj, prokládaný písničkami, děti nenechal jen tak sedět - samy do příběhu zasahovaly a aktivně se na pohádce podílely.

LVÍ OČKO - PREVENTIVNÍ VYŠETŘENÍ ZRAKU DĚTÍ

Lví očko
Akce Lví očko, zaměřená na odhalování očních vad u dětí předškolního věku, proběhla v naší mateřské škole v únoru  letošního školního roku. Ve spolupráci s Lions Klubem Teplice a paní Kateřinou Novotnou z KN optik Teplice se rodiče našich dětí, po bezplatném vyšetření speciálním přístrojem, umožňujícím bezkontaktní vyšetření dětí, dozvědeli, zda je či není jejich dítě ohroženo oční vadou, jako je například hypermetropie, myopie, astigmatismus, nebo jinou oční vadou. Takto prováděné oční vyšetření a včasný zásah očního lékaře může děti osvobodit od celoživotního nošení brýli. Děti, které nebyly v tento den ve školce, mohou rodiče nechat dodatečně vyšetřit v KN optik v Teplicích.

JAK JSME SE LOUČILI SE ZIMOU

JAK JSME SE LOUČILI SE ZIMOUZimo, zimo, táhni pryč, nebo na tě vezmu bič.
Odtáhnu  tě za pačesy, za ty hory, za ty lesy.
Až se vrátím nazpátek - svleču zimní kabátek.

Tak jsme se letos rozloučili se zimou. Velká Morana i s malými Morankami od dětí odplula potokem až k moři a jaro má u nás dveře otevřené.
Modré pondělí Modré pondělí Modré pondělí Modré pondělí Modré pondělí Modré pondělí

ZAJÍČKOVA KOLEDA - modré pondělí

Modré pondělí
Pondělí před velikonočními svátky se, stejně jako děti ve 2. třídě, obléklo do modré barvy. Na modré pondělí se nechodilo do práce, hospodyňky ale měly hodně práce s úklidem. Také my jsme se ve školce věnovali úklidu hraček. Dopoledne se naše šikovné holčičky pustily do zdobení dřevěných vajíček a vyšily na ně krásné vzory. Také chlapci se nenechali zahanbit -  na vycházce do lesa všechny děti vytvářely krásná zdobená vajíčka z přírodnin.
Šedivé úterý Šedivé úterý Šedivé úterý Šedivé úterý Šedivé úterý Šedivé úterý

ZAJÍČKOVA KOLEDA - šedivé úterý

Šedivé úterý
Šedivé úterý je dnem, kdy se pokračuje v úklidu, je potřeba vysmýčit všechny pavučiny - i my jsme je ve školce hledali. Na zahradě jsme potom jako pavoučci prolézali "pavučinku" dětí. Víme, proč se někdy tomuto dni říkalo  žluté - to proto, že se umytými okny mohlo do domu podívat sluníčko se svými žlutými paprsky a někdy tlusté - to proto, že se hodně jedlo, protože do Velikonoc drželi lidé půst. My jsme si ve školce stihli nabarvit kraslice, vyšít pavoučkům krásné pavučinky a naučit se novou písničku o černé slepičce.
Škaredá středa Škaredá středa Škaredá středa Škaredá středa Škaredá středa Škaredá středa

ZAJÍČKOVA KOLEDA - škaredá středa

Škaredá středa
Lidová tradice říká, že kdo se v tento den škaredil, škaredil se potom každou středu po celý další rok. To jsme my ve školce vůbec neměli v úmyslu, proto jsme se dnes soustředili na to, že se v tento den také čistily komíny. To bylo naše téma. Černí jako kominíci jsme si ve dvojicích nejprve zkusili takový komín postavit z kostek tak, aby byl co nejvyšší a nespadl nám. Ani prolézání komínu nám nedělalo žádný problém a užili jsme si hodně legrace. Nakonec jsme si vyrobili velikonoční přáníčka - těšte se, až je přineseme domů.
O černobílém vajíčku - motivované hry na školní zahradě O černobílém vajíčku - motivované hry na školní zahradě O černobílém vajíčku - motivované hry na školní zahradě O černobílém vajíčku - motivované hry na školní zahradě O černobílém vajíčku - motivované hry na školní zahradě O černobílém vajíčku - motivované hry na školní zahradě O černobílém vajíčku - motivované hry na školní zahradě O černobílém vajíčku - motivované hry na školní zahradě O černobílém vajíčku - motivované hry na školní zahradě O černobílém vajíčku - motivované hry na školní zahradě O černobílém vajíčku - motivované hry na školní zahradě O černobílém vajíčku - motivované hry na školní zahradě O černobílém vajíčku - motivované hry na školní zahradě O černobílém vajíčku - motivované hry na školní zahradě O černobílém vajíčku - motivované hry na školní zahradě O černobílém vajíčku - motivované hry na školní zahradě O černobílém vajíčku - motivované hry na školní zahradě O černobílém vajíčku - motivované hry na školní zahradě

ZAJÍČKOVA KOLEDA - O černobílém vajíčku

Velikonoční hra na školní zahradě
Středeční dopoledne neměly děti na žádné škaredění vůbec čas. Na zahradě je totiž čekalo překvapení. Seznámily se s černobílým vajíčkem, které bylo moc smutné, že nemůže být na velikonoční slávu stejně pěkné jako jíné kraslice. Pomoci mu mohly jen děti, které po splnění 10 úkolů mohly vyvarvit vajíčku 10 barevných pruhů. Děti neváhaly a pustily se do hry - počítaly vajíčka, hledaly mističky se zrníčky pro slepičku a kuřátka, vázaly mašle na pomlázku, pátraly po barevném motýlu a plnily další úkoly. Na konci hry bylo spokojené barevné vajíčko a ani děti nepřišly zkrátka, na zahradě se ukrývala velká papírová vajíčka s odměnou pro všechny šikovné děti. My jich máme plnou školku!
Zelený čtvrtek Zelený čtvrtek Zelený čtvrtek Zelený čtvrtek Zelený čtvrtek Zelený čtvrtek

ZAJÍČKOVA KOLEDA - zelený čtvrtek

Zelený čtvrtek
Zelená je barva jara - to jsou slova z nové básničky, kterou se dnes děti naučily. Zelenoý byl také dnešní den ve školce. Děti zalévaly vypěstovanou travičku, procvičily plosky nohy na zeleném terapeutickém chodníčku, přenášely papírová vajíčka pomocí kolíčků. Dozvěděly se, zdraví po celý další rok nám zajistí zelená strava. Aby nebylo barev tento týden dost, barvami zářila i pohádka O pyšné žirafě. Žirafa Natálie se totiž začala v ZOO nudit a tak se rozhodla, že se stane nejvyšší žirafou na světě. Začala se vytahovat tak, že jak rostla, ocitla se až v tichém, nekonečném vesmíru. V příběhu se děti dozvěděly, kdo jí nakonec pomohl i jak se dostala domů.
Den Země Den Země Den Země Den Země Den Země Den Země Den Země Den Země Den Země Den Země Den Země Den Země

Den Země

Den Země
Děti z 2. třídy oslavovaly svátek naší planety Země. Výtvarně ji zpracovávaly a nechávaly na ní otisk své dlaně, na tabletu řešily problémy s odpady s Tondou Obalem. Nejvíce se však těšily na výpravu k přídodní tůňce v Běhánkách,  o kterou pečují naši kamarádi Kristýnka a Mireček se svými rodiči a dědou a o které nám ve školce vyprávěli. Cestou děti překonávaly přírodní překážky a mosty a plnily různorodé úkoly Stezky Dne Země. Připomněli jsme si tak důležitost péče o přírodní prostředí, které nás obklopuje a celý den si pořádně užili.
Muzeu čarodějnic Kadaň Muzeu čarodějnic Kadaň Muzeu čarodějnic Kadaň Muzeu čarodějnic Kadaň Muzeu čarodějnic Kadaň Muzeu čarodějnic Kadaň Muzeu čarodějnic Kadaň Muzeu čarodějnic Kadaň Muzeu čarodějnic Kadaň Muzeu čarodějnic Kadaň Muzeu čarodějnic Kadaň Muzeu čarodějnic Kadaň

VÝLET DO MUZEA ČARODĚJNIC V KADANI

V rámci čarodějnického tématického týdne jsme se s dětmi vydali na výlet do Kadaně. Ve zdejším Muzeu čarodějnic jsme si v doprovodu opravdové čarodějnice prohlédli expozici, vyzkoušeli si čáry a kouzla a na chvíli se stali žáčky čarodějnické školy. Po spolnění všech úkolů jsme si vysloužili čarodějnicé vysvědčení. Protože víme, že Kadaň je královské město, nezapomněli jsme si projít Katovu uličku - nejužší uličku v České republice a prošli se po hradbách města. Výlet jsme si opravdu užili - přesvědčit se můžete v naší fotogalerii.
  Na koštěti bába letí Na koštěti bába letí Na koštěti bába letí Na koštěti bába letí Na koštěti bába letí Na koštěti bába letí Na koštěti bába letí Na koštěti bába letí Na koštěti bába letí Na koštěti bába letí Na koštěti bába letí Na koštěti bába letí Na koštěti bába letí Na koštěti bába letí Na koštěti bába letí Na koštěti bába letí

NA KOŠTĚTI BÁBA LETÍ

Čarodějnická tématika je u dětí velmi oblíbená. Převlečeni na malé čarodějky a čaroděje jsme si totiž užívali spoustu legrace - vymýšleli jsme různá kouzla a čáry, uvařili si kouzelný lektvar, nebáli se vyhledávat v kouzelných nádobách skrytá tajemství a na zahradě jsme se vydali za tajemnou čarodějnicí Helgou. Plnili jsme nejrůznější úkoly, sbírali ingredience na kouzelný letvar, za který jsme nakonec dostali velký poklad. I sluníčko se na nás smálo - prostě, jak řekly dětí: ve školce to bylo super!

ÚSPĚCH VE VÝTVARNÉ SOUTĚŽI

ÚSPĚŠNÁ VÝTVARNICE
Tým dopravní bezpečnosti, ve spolupráci s Policií ČR, vypsal  v letošním školním roce výtvarnou soutěž na téma Bezpečný cyklista, do které jsme zaslali I obrázky dětí z naší mateřinky. A právě obrázek naší kamarádky Týnky se líbil ze všech došlých obrázků nejvíce a byl oceněn 1. místem. Týnka za svůj úspěch získala diplom a upomínkové předměty, které jí byly ve školce předány a její obrázek postupuje do dalšího kola soutěže. BLAHOPŘEJEME.
Na silnici bezpečně Na silnici bezpečně Na silnici bezpečně Na silnici bezpečně Na silnici bezpečně Na silnici bezpečně

MARKÉTINA DOPRAVNÍ VÝCHOVA

V letošním školním roce jsme se zapojili do projektu Markétina dopravní výchova, který realizujeme ve spolupráci s Týmem dopravní bezpečnosti. Projekt si dává za cíl rozvíjet  povědomí dětí o bezpečném chování na ulici. V průběhu jeho realizaci jsme do školky pozvali také příslušníka Městské policie Dubí, se kterým jsme se zajímavou formou seznámili s různými dopravními situacemi u kterých jsme rozhodovali, zda se lidé v těchto situacích chovají správně, upevnili jsme své zanlosti dopravních značek a poznávali jejich umístění v okolí školky. Za svou snahu jsme dostali reflexní nálepky, abychom byli na ulici lépe vidět.
Dogdancing v  MŠ Dogdancing v  MŠ Dogdancing v  MŠ Dogdancing v  MŠ Dogdancing v  MŠ Dogdancing v  MŠ

DOGDANCING

Víte, co znamená DOGDANCING? My už ano - na školní zahradě nám ho předvedl náš nový psí kamarád Kája se svojí paničkou. Kája je moc šikovný pejsek, který umí reagovat na všechny povely a se svojí paničkou ukázal krásné taneční vystoupení. Všem se nám moc líbilo.
Spojtujeme na zahradě Spojtujeme na zahradě Spojtujeme na zahradě Spojtujeme na zahradě Spojtujeme na zahradě Spojtujeme na zahradě Spojtujeme na zahradě Spojtujeme na zahradě Spojtujeme na zahradě Spojtujeme na zahradě Spojtujeme na zahradě Spojtujeme na zahradě

MY, SPORTOVCI

V letošním roce jsme se, ve spolupráci se Sokolem, opět zapojili do projektu Se sokolem do života, který si dává za cíl podpořit pohybové dovednosti dětí. V naší školce, i přes menší prostory, má pohyb a sport své místo. Proto jsem se moc těšili, až nám teplé počasí umožní ke sportování využít naši velkou zahradu. Děti cvičí na nové 4softové ploše, běhají, skákají a trénují hod do dálky. Pohyb patří k základním potřebám dětí a nemůže být vůbec pochyb o tom, že je to baví.
Na výletě - pohádkový les Na výletě - pohádkový les Na výletě - pohádkový les Na výletě - pohádkový les Na výletě - pohádkový les Na výletě - pohádkový les Na výletě - pohádkový les Na výletě - pohádkový les Na výletě - pohádkový les Na výletě - pohádkový les Na výletě - pohádkový les Na výletě - pohádkový les

Výlet do pohádkového lesa v Bílině

Další z řady slunečných dní jsme s dětmi využili k výletu do pohádkového lesa v Bílině. Cestou ze sídliště jsme využili výhledy na Krušné hory - našli jsme i naše Dubí - a na dominantu města Bíliny - Bořeň. Vymotali jsme se ze zrádného bludiště a mohli vstoupit do světa pohádkových postaviček a dřevěných překážkových drah. Děti si výlet opravdu užily.
Děti v ZŠ Dubí 1 Děti v ZŠ Dubí 1 Děti v ZŠ Dubí 1 Děti v ZŠ Dubí 1 Děti v ZŠ Dubí 1 Děti v ZŠ Dubí 1
Stezkou skřítka Hrobčíka Stezkou skřítka Hrobčíka Stezkou skřítka Hrobčíka Stezkou skřítka Hrobčíka Stezkou skřítka Hrobčíka Stezkou skřítka Hrobčíka Stezkou skřítka Hrobčíka Stezkou skřítka Hrobčíka Stezkou skřítka Hrobčíka Stezkou skřítka Hrobčíka Stezkou skřítka Hrobčíka Stezkou skřítka Hrobčíka

Učíme se společně

V úterý 31. května jsme se vydali do Základní školy Dubí 1, kam jsme byli pozváni na společný vzdělávací workshop. Paní učitelky s žáky 8. a 9. třídy děti provedly novými, moderními prostory učeben a  připravily pro děti aktivity, které pomáhají rozvíjet fyzikální, chemické a jazykové dovednosti. Každé dítě dostalo svého mentora, pod jehož vedením si vyzkoušelio práci na počítačí, práci s digitálním mikroskopem, vidělo, jak se tvoří blesk či co umí magnet. v učebně angličtiny děti naopak překvapily znalostí anglických názvů barev a čísel. Velmi dobře připravený program děti bavil, vše bylo pro ně zajímavé. Do školky se vrátily s novými zážitky i vědomostmi. Děkujeme žákům i paní učitelkám za bezva dopoledne.

Výlet - naučnou stezkou skřítka Hrobčíka

Že neznáte skřítka Hrobčíka? Většina našich dětí také ne, tak jsme se ho vydali objevit. Na naučné stezce v nedalekých Horbčicích jsme našli pohádkové postavičky skřítků Křemílka i Vochomůrky, i spoustu dalších postaviček. Děti si, pod bedlivým dohledem tajemných stromových obličejů, vyzkoušely naučná pexesa a vyřádily se na mýtice Fantazie. Dlouhou skluzavkou se dostaly až do dinosauřího údolí a na konci pole skřítka Hrobčíka opravdu objevily.  V přírodě bylo moc krásně, její klid a zpěv ptáků, který jsme spolouchali, se nám moc líbil, proto jsme se velmi divili, že skřítek si zakrývá uši - nevíte někdo proč?
Šmoulí den Šmoulí den Šmoulí den Šmoulí den Šmoulí den Šmoulí den Šmoulí den Šmoulí den Šmoulí den Šmoulí den Šmoulí den Šmoulí den

Šmoulí den

V pátek pokračovaly ve školce oslavy svátku dětí její přeměnou na šmoulí vesnici - modrobílí Šmoulíci byli všude. Nejvíce se však vyřádili na zahradě., kde s velkým Šmoulou tančili a soutěžili. Sladkou tečkou pak bylo společné mlsání zmrzliny. Šmoulíci byli prima a svůj den si pěkně užili.
Sportovní olympiáda Sportovní olympiáda Sportovní olympiáda Sportovní olympiáda Sportovní olympiáda Sportovní olympiáda

SPORTOVNÍ OLYMPIÁDA

Ve středu 15. 6., po dvouletém přerušení, mohla naše mateřská škola opět uspořádat sportovní setkání předškolních dětí z dubských mateřinek. Letošního ročníku se účastnily také děti z mateřské školy z nedalekého Bannewitzu. Více než 50 dětí si tak mohlo poměřit své síly v hodu tenisovým míčkem, skoku dalekém, běhu na 40 metrů a ve štafetovém běhu družstev. Sportovní disciplíny se nesly v olympijském duchu, kdy nebylo důležité vyhrát, ale zúčastnit se, navázat nová kamarádství a sdílet radost ze společného sportování. Sportovní výkony všech dětí byly oceněny medailemi a dárky, ti nejlepší si odnesli za své výkony i hodnotné ceny, na které přispělo Město Dubí. Děkujeme všem, kteří se podíleli na organizaci velmi pěkného sportovního setkání, jmenovitě hlavní organizátorce, paní učitelce Květě Koritkové.
Mateřská škola U Křemílka Dubí 2, Rokosovského 236

telefon: 417 571 755
mobil pro omlouvání: 736 613 234
mobil ředitelka: 731 495 217

e-mail MŠ: mskremilek@seznam.cz
e-mail ŠJ: mskremilek-sj@seznam.cz

datová schránka: j84jhiz
bankovní účet: 1060646369/0800
IČO: 60 23 27 90


ředitelka školy: Květuše Koritková
Ředitelka je současně statutárním orgánem školy.
Domů MŠ U Křemílka

    Created by © 2017 - 2024 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign