logotyp

AKTUALITY

  • image 139
  • image 140

Karneval

K únoru patří již tradičně karnevalové veselí a tak to letos nemohlo dopadnout jinak - již od rána se u nás scházeli motýlci, princezny, zvířátka i Spidermani, aby si společně užili legraci, tancování i připravené soutěže. Celý den probíhal ve veselé atmosféře a všichni jsme si ho opravdu užili.
KarnevalKarnevalKarnevalKarnevalKarnevalKarneval

SNĚHULÁČEK PANÁČEK aneb DĚTI A SENIOŘI OPĚT SPOLEČNĚ

Jedno únorové studené dopoledne bylo ideálním časem pro další společné tvoření našich dětí a seniorů z "Domova" na Ruské ulici. Tentokrát bylo naším cílem posílit prosociální vztahy obou skupin a společně se pokusit vybavit dětské sněhuláčky sněhovou nadílkou. Společnými silami jsme je vystřihovaly ze skládaného papíru a  šikovnost rukou jsme vyzkoušeli i při vytrhávání papírových sněhových chomáčků a jejich lepení na společná výtvarná dílka, motivovaná dětskou říkankou o sněhuláčkovi. Pokud je chcete vidět, navštivte již druhou společnou Galerii na plotě, umístěnou před vchodem do domova důchodců.
Společné tvoření dětí a seniorůSpolečné tvoření dětí a seniorůSpolečné tvoření dětí a seniorůSpolečné tvoření dětí a seniorůSpolečné tvoření dětí a seniorůSpolečné tvoření dětí a seniorůSpolečné tvoření dětí a seniorůSpolečné tvoření dětí a seniorůSpolečné tvoření dětí a seniorůSpolečné tvoření dětí a seniorůSpolečné tvoření dětí a seniorůSpolečné tvoření dětí a seniorů

ZIMNÍ SPORTY

Děti ve druhé třídě se celý týden věnovaly poznávání zimních sportů. Vyrobily si krásné barevné lyže, navlékly modré brusle, připravily branky a chopily se hokejek. Sestavovaly obrázky zimních sportů z dílků, zkoušely "kreslit zmizíkovými bruslemi na ledu" a procvičily sílu svého dechu. To je jen krátký výčet různých aktivit, které si děti opravdu užily i přes to, že sněhová nadílka z naší zahrady zmizela - my doufáme, že jen na chvíli a zimu si ještě letos užijeme.
Zimní sportyZimní sportyZimní sportyZimní sportyZimní sportyZimní sporty

HONEM DĚTI, MÁME PRÁCI - UŽ TU STOJÍ SNĚHULÁCI!

Jedna koule, druhá koule, třetí koule, klobouk, nos - sněhuláček stojí bosDěti z 1. třídy si stavení sněhuláků na školní zahradě parádně užily - a teď nám školku hlídají hned tři.
Sněhuláci v MŠSněhuláci v MŠSněhuláci v MŠSněhuláci v MŠSněhuláci v MŠSněhuláci v MŠ

LEDOVÉ KRÁLOVSTVÍ

Za Elsou, Annou a Olafem se do Ledového království vydaly ve svém projektu děti ze 2. třídy. Celý týden se v jejich činnostech střídaly různé aktivity - děti házely papírovými koulemi, pohybovaly se na ledových krách, vytvářely Olafy z pet lahví, pletly copy a zdobily šaty malým Elsám, vytvářely stříbrné rampouchy, svedly sněhovou bitvu a pochutnávaly si na barevných ledových nanucích. Ve čtvrtek si, převlečeni za oblíbené pohádkové postavičky, užily svůj ledový bál. Do projektu se zapojily všechny děti a velký dík patří i maminkám, které je vybavily krásnými a někdy i nápaditými kostýmy.
Ledové královstvíLedové královstvíLedové královstvíLedové královstvíLedové královstvíLedové království

Děti na výstavě perličkových vánočních ozdob

Děti ze 2. třídy navštívily výstavní síň v Modrodomu, kde je nyní instalována výstava tradičních, ručně vyráběných, vánočních ozdob z perliček. Ozdobičky různých tvarů a barev děti velmi zaujaly, už proto, že v současné době nejsou na vánočních stromcích často používané. Připadaly jim, jako z krajkového království.
Výstava v ModrodoměVýstava v ModrodoměVýstava v ModrodoměVýstava v ModrodoměVýstava v ModrodoměVýstava v Modrodomě

Mikulášská nadílka

Mikuláši, Mikuláši, kdo to tady děti straší? Tenhle popěvek znají děti z písničky, kterou si ve školce zpíváme, ale určitě neplatil při letošní mikulášské nadílce. Mikuláš, četík i anděl byli totiž moc hodní, aby ne, když našim hodným dětem přinesli zaslouženou nadílku. A s tou ještě nebyl konec - na zahradě nás překvapila neobvyklá čertí družina - čertíci=psi záchranáři předvedli ukázku své poslušnosti a šikovnosti a ani košík s odměnou nechyběl.
Mikuláš ve školceMikuláš ve školceMikuláš ve školceMikuláš ve školceMikuláš ve školceMikuláš ve školcePsí čertíciPsí čertíciPsí čertíciPsí čertíciPsí čertíci

ČERTOVSKÁ ŠKOLKA

V pátek se už od rána valili do školky maličcí i větší čertíci. Nebylo se čemu divit, protože se celá naše školka proměnila na čertovskou. Na děti čekalo dopoledne plné her, soutěží a řádění, které si všichni čertíci náležitě užili. Ještě, že je krotil i jeden malý andílek a Mikuláš. Všechny děti si domů odnesly balíček s ovocem a sladkostmi.
Čertovská školkaČertovská školkaČertovská školkaČertovská školkaČertovská školkaČertovská školkaČertovská školkaČertovská školkaČertovská školkaČertovská školkaČertovská školkaČertovská školka

SEJDEME SE VE STRAŠIDLÍNĚ

Listopadové mlhavé počasí jsme si užili ve Strašidlíně, ve který se naše školka proměnila. Místo dětí sem totiž zavítala strašidýlka i velká strašidla. Nikdo se ale nebál, naopak, užili jsme si spoustu překvapení, legrace, tance i soutěžení. Ve Strašidlíně nám bylo moc prima.
StrašilínStrašilínStrašilínStrašilínStrašilínStrašilínStrašilínStrašilínStrašilínStrašilínStrašilín

Digitalizace v praxi mateřské školy

V rámci digitalizace jsme si do školky pořídili malý digitální mikroskop (lupu), který přenáší zvětšený  obraz na monitor notebooku. Vyzkoušeli jsme ho také na zkoumání přírodnin. Děti objevovaly jejich struktury  a pořizovaly jejich snímky. I vy se na ně můžete podívat a pokusit se uhádnout, kde v přírodě je děti našly. Ale pozor na chyták, jeden snímek se nám tam zamotal - ten v přírodě nenajdete:-)). 
Děti ze 2. třídy se učí programovat pohyb včelky BEE BOTH po čtvercové podložce. Umí spolupracovat ve skupince, domlouvají se na postupech, řeší problémové situace. Zvládnou vytvořit šipkový algoritmus, převést jen do praktické situace a dostat včelku tam, kde ji chtějí mít.
Digitální mikroskop v předškolním vzděláváníDigitální mikroskop v předškolním vzděláváníDigitální mikroskop v předškolním vzděláváníDigitální mikroskop v předškolním vzděláváníDigitální mikroskop v předškolním vzděláváníVčelky Bee BothVčelky Bee Both

UČÍME SE VENKU

Křemílci tráví spoustu času venku, protože vědí, že v přírodě se mohou mnohému naučit. Mladší děti sbíraly barevné listí, vytvářely obrázky z kaštánků a házely s nimi na cíl. Nejvíce je však bavilo hledání šatů pro skřítka Vítka a lístkový deštík, který se na ně snášel z našeho krásného ořešáku. Starší děti se chystaly oslavit Den stromů, proto se vydaly - kam jinam než - do lesa. Tam nejprve vytvořily přírodní domečky pro skřítka Vítka a svátek stromů oslavily výtvarným čarováním - kombinací frotáže a kresby uhlem vytvářely věrnou kopii  kůry různých stromů a obdivovaly podzimní paletu barev, kterou vnímaly v korunách stromů.
Učíme se venkuUčíme se venkuUčíme se venkuUčíme se venkuUčíme se venkuUčíme se venkuUčíme se venkuUčíme se venkuUčíme se venkuUčíme se venkuUčíme se venkuUčíme se venku

MŮJ KAMARÁD DINO

Svět dinosaurů je u dětí stále oblíbeným tématem, proto se velmi těšily na překvapení, které je ve školce čekalo. Oči dětí se rozzářily hned, když malého dinosaura, který se uměl  hýbat a vydávat zvuky, uviděly. Spolu s ním si děti vyprávěly o době, kdy dinosauři žili na Zemi, o tom, z čeho se vyklubali, co jedli i jak spolu bojovali. Zvláště někteří velcí kluci svými znalostmi překvapili. Byli jsme u toho, když se narodil malý dinosaurus a mohli si pohladit želvu. Želvy jsou totiž stejně staré, jako dinosauři. Na skokové dráze všechny děti dokázaly zachránit dinosauří vejce a odměnou jim bylo, když je na konci dinosaurus Dino povozil a pohoupal na svém hřbetu.
Můj kamarád DinoMůj kamarád DinoMůj kamarád DinoMůj kamarád DinoMůj kamarád DinoMůj kamarád DinoMůj kamarád Dino

NA NEBI JSOU MRAKY, DĚTI POUŠTÍ DRAKY

Ani mlhavý den děti neodradil a zkouška pouštění draků na Rudolfce mohla začít. Děti zkontrolovaly, zda jsou provázky správně namotané, draci vyvážení a už se rozbíhaly proti větru. A draci? Pokoušeli se vzlétnout tak vysoko, jak jim to provázky dovolily. Děti byly moc šikovné, žádný drak se nezamotal a všichni se vrátili zpátky na zem.
Na nebi jsou mraky, děti pouští drakyNa nebi jsou mraky, děti pouští drakyNa nebi jsou mraky, děti pouští drakyNa nebi jsou mraky, děti pouští drakyNa nebi jsou mraky, děti pouští drakyNa nebi jsou mraky, děti pouští draky

BABÍ LÉTO

V letošním roce se "babí léto" ukázalo v tom nejlepším světle. Sluníčko stále hřeje, příroda hraje všemi barvami a pavoučci soukají své bílé nitky kde se dá. Pozorovali jsme je nejen na keříčcích, ale jeden pavouček si svou pavučinku utkal přímo na naší houpačce. Třeba právě jeho pavučinka, bílá jako vlásky babiček, létala vzduchem a dala tomuto období své jméno. Pavučinka s pavoučkem byla pěkným tematem pro pavučinku přátelství, cvičení, modelování i rozvíjení myšlení a řeči dětí. Tohle téma si děti opravdu užívaly.
Babí léto - pavoučciBabí léto - pavoučciBabí léto - pavoučciBabí léto - pavoučciBabí léto - pavoučciBabí léto - pavoučci

Naše město

V měsíci září jsme se s dětmi na vycházkách  věnovali poznávání blízkého okolí. Překvapením pro děti bylo zpestření povídání o městě, ve kterém žijeme -  návštěva maskota města,  který dětem o Dubí poutavě vyprávěl. Děti také dostaly povedené omalovánky se zajímavými místy města, které ihned využily ke sdílení svých zkušeností o tom, která místa už znají a navštívily je s rodiči. 
Naše městoNaše městoNaše městoNaše městoNaše městoNaše město

Dědek řepu zasadil

Známou pohádku O řepě dramatizovaly děti v 1. třídě. Pomocí dřevěných loutek zahrály pohádku, na dějové posloupnosti si procvičily řazení pohádkových postaviček. Pohádka se dětem líbila tak, že si přály ji přímo prožít jako jednotlivé pohádkové postavičky. Dramatizace se jim opravdu podařila. Na zahradě se děti věnovaly sběru  oříšků a našich slaďoučkých hrušek, na kterých si poté společně pochutnaly.
Září ve školceZáří ve školceZáří ve školceZáří ve školceZáří ve školceZáří ve školce

Zpátky do školky

Cesta do školky
1. 9. 2022 jsme společně zahájili nový školní rok 2022/2023. V naší mateřince jsme, kromě "starých známých" tváří přivítali i 16 nových dětí a jejich rodičů.
Za okny je už netrpělivě vyhlíželi Křemílek s Vochomůrkou a pro dobrou náladu pro ně byla připravena zábavná "plotovka". Přejeme všem, aby se jim ve školce líbilo, byli u nás spokojení a abychom tento školní rok prožili společně ve vzájemné pohodě.
Mateřská škola U Křemílka Dubí 2, Rokosovského 236

telefon: 417 571 755
mobil pro omlouvání: 736 613 234
mobil ředitelka: 731 495 217

e-mail MŠ: mskremilek@seznam.cz
e-mail ŠJ: mskremilek-sj@seznam.cz

datová schránka: j84jhiz
bankovní účet: 1060646369/0800
IČO: 60 23 27 90


ředitelka školy: Bc. Zdeňka Hamalová
Ředitelka je současně statutárním orgánem školy.
Domů MŠ U Křemílka

    Created by © 2017 - 2021 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign