Login

Křemílkoviny

Bramborové hrátky u Vochomůrků

10. října  byla  školce otevřena podzimní dílna skřítka Vochomůrky. Pod rukama šikovných dětí a rodičů z 1. třídy vznikly z brambor, listí a dalšího přírodního materiálu podzimní figurky, jimž kralovali zejména ježečci. Dlouhatánská stonožka zase zdobí zahradu školky. Protože došlo i na soutěže družstva dětí proti rodičům, užili  si všichni přítomní  spoustu legrace. Společné tvoření upevnilo vazby mezi dětmi, rodiči a paní učitelkami a z toho máme velkou radost.

Podzim je tady

Podzim je tady
Říjnové počasí vylákalo děti z 2. třídy do přírody. V blízkém lese našly houby a tvořily domečky z přírodnin. Pozorovaly, jak se mění počasí a jak se hejna ptáků stěhují do svých zimovišť. Víte, že ne všichni z nich míří na jih? Třeba špačci táhli rozhodně k severu! Mladší děti z 1. třídy se zaměřily na pavoučky. Na školní zahradě objevily pavučinky na keřích, uviděly "babí léto" a ve školce rozvíjely svou fantazii a tvořivost. Bavlnkové pavučinky, pavoučci z netradičních materiálů i pavučinka přátelství se jim vydařila.

O pyšné žirafce

O pyšné žirafce
Naše známé Divadlo Matýsek nám v září přivezlo pohádku o žirafce, která byla tak pyšná, že se neuměla dělit ani se svým kamarádem lvíčkem. Velmi ráda by ale poznala celý svět i vesmír. Tohle přání se jí splnilo, ale protože v něm byla sama, začalo se jí stýskat a velmi ráda se nakonec ke svému kamarádovi lvovi vrátila polepšená. Dětem se velmi líbily nápadité kulisy, maňásci i písničky, které celé představení doprovázely.

Co viděla vlaštovka

Co viděla vlaštovka
V rámci realizovaného projektu 2. třídy se děti prostřednictvím vlaštovky seznamují s významnými a zajímavými místy našeho města Dubí. První návštěvou byla nová krásná "cibuláková" kašna, umístěná v areálu Českého porcelánu Dubí. S celým projektem Vás sezámíme po jeho ukončení v odkazu PROJEKTY.

Zahájení školního roku

Zahájení školního rokuVe školním roce 2019/2020 jsme v naší mateřince přivítali 13 nových kamarádů a paní učitelku Andreu, která děti motivovala k prvním hrám naší stonožkou Božkou.

Rychlý kontakt

Mateřská škola U Křemílka Dubí 2, Rokosovského 236

adresa:
Rokosovského 236,417 02 Dubí 2
telefon:
417 571 755
telefon ředitelka:
731 495 217
e-mail MŠ:
mskremilek@seznam.cz
e-mail ŠJ:
mskremilek-sj@seznam.cz

N Á S T Ě N K A

Aktuální jídelníček najdete zde

obrázek

Rychle na NašeMŠ

obrázek
Zprávy, omlouvání dětí, informace k akcím, fotogalerie pro rodiče dětí - rychlý kontakt.
Do fotogalerie jsou vkládány fotografie určené rodičům.
Domů MŠ U Křemílka

Created by © 2017 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign