logotyp

ARCHIV - Školní rok 2022/2023

Zpátky do školky

Cesta do školky
1. 9. 2022 jsme společně zahájili nový školní rok 2022/2023. V naší mateřince jsme, kromě "starých známých" tváří přivítali i 16 nových dětí a jejich rodičů.
Za okny je už netrpělivě vyhlíželi Křemílek s Vochomůrkou a pro dobrou náladu pro ně byla připravena zábavná "plotovka". Přejeme všem, aby se jim ve školce líbilo, byli u nás spokojení a abychom tento školní rok prožili společně ve vzájemné pohodě.
Září ve školce Září ve školce Září ve školce Září ve školce Září ve školce Září ve školce

Dědek řepu zasadil

Známou pohádku O řepě dramatizovaly děti v 1. třídě. Pomocí dřevěných loutek zahrály pohádku, na dějové posloupnosti si procvičily řazení pohádkových postaviček. Pohádka se dětem líbila tak, že si přály ji přímo prožít jako jednotlivé pohádkové postavičky. Dramatizace se jim opravdu podařila. Na zahradě se děti věnovaly sběru  oříšků a našich slaďoučkých hrušek, na kterých si poté společně pochutnaly.
Naše město Naše město Naše město Naše město Naše město Naše město

Naše město

V měsíci září jsme se s dětmi na vycházkách  věnovali poznávání blízkého okolí. Překvapením pro děti bylo zpestření povídání o městě, ve kterém žijeme -  návštěva maskota města,  který dětem o Dubí poutavě vyprávěl. Děti také dostaly povedené omalovánky se zajímavými místy města, které ihned využily ke sdílení svých zkušeností o tom, která místa už znají a navštívily je s rodiči. 
Babí léto - pavoučci Babí léto - pavoučci Babí léto - pavoučci Babí léto - pavoučci Babí léto - pavoučci Babí léto - pavoučci

BABÍ LÉTO

V letošním roce se "babí léto" ukázalo v tom nejlepším světle. Sluníčko stále hřeje, příroda hraje všemi barvami a pavoučci soukají své bílé nitky kde se dá. Pozorovali jsme je nejen na keříčcích, ale jeden pavouček si svou pavučinku utkal přímo na naší houpačce. Třeba právě jeho pavučinka, bílá jako vlásky babiček, létala vzduchem a dala tomuto období své jméno. Pavučinka s pavoučkem byla pěkným tematem pro pavučinku přátelství, cvičení, modelování i rozvíjení myšlení a řeči dětí. Tohle téma si děti opravdu užívaly.
Na nebi jsou mraky, děti pouští draky Na nebi jsou mraky, děti pouští draky Na nebi jsou mraky, děti pouští draky Na nebi jsou mraky, děti pouští draky Na nebi jsou mraky, děti pouští draky Na nebi jsou mraky, děti pouští draky

NA NEBI JSOU MRAKY, DĚTI POUŠTÍ DRAKY

Ani mlhavý den děti neodradil a zkouška pouštění draků na Rudolfce mohla začít. Děti zkontrolovaly, zda jsou provázky správně namotané, draci vyvážení a už se rozbíhaly proti větru. A draci? Pokoušeli se vzlétnout tak vysoko, jak jim to provázky dovolily. Děti byly moc šikovné, žádný drak se nezamotal a všichni se vrátili zpátky na zem.
Můj kamarád Dino Můj kamarád Dino Můj kamarád Dino Můj kamarád Dino Můj kamarád Dino Můj kamarád Dino Můj kamarád Dino

MŮJ KAMARÁD DINO

Svět dinosaurů je u dětí stále oblíbeným tématem, proto se velmi těšily na překvapení, které je ve školce čekalo. Oči dětí se rozzářily hned, když malého dinosaura, který se uměl  hýbat a vydávat zvuky, uviděly. Spolu s ním si děti vyprávěly o době, kdy dinosauři žili na Zemi, o tom, z čeho se vyklubali, co jedli i jak spolu bojovali. Zvláště někteří velcí kluci svými znalostmi překvapili. Byli jsme u toho, když se narodil malý dinosaurus a mohli si pohladit želvu. Želvy jsou totiž stejně staré, jako dinosauři. Na skokové dráze všechny děti dokázaly zachránit dinosauří vejce a odměnou jim bylo, když je na konci dinosaurus Dino povozil a pohoupal na svém hřbetu.
Učíme se venku Učíme se venku Učíme se venku Učíme se venku Učíme se venku Učíme se venku Učíme se venku Učíme se venku Učíme se venku Učíme se venku Učíme se venku Učíme se venku

UČÍME SE VENKU

Křemílci tráví spoustu času venku, protože vědí, že v přírodě se mohou mnohému naučit. Mladší děti sbíraly barevné listí, vytvářely obrázky z kaštánků a házely s nimi na cíl. Nejvíce je však bavilo hledání šatů pro skřítka Vítka a lístkový deštík, který se na ně snášel z našeho krásného ořešáku. Starší děti se chystaly oslavit Den stromů, proto se vydaly - kam jinam než - do lesa. Tam nejprve vytvořily přírodní domečky pro skřítka Vítka a svátek stromů oslavily výtvarným čarováním - kombinací frotáže a kresby uhlem vytvářely věrnou kopii  kůry různých stromů a obdivovaly podzimní paletu barev, kterou vnímaly v korunách stromů.
Digitální mikroskop v předškolním vzdělávání Digitální mikroskop v předškolním vzdělávání Digitální mikroskop v předškolním vzdělávání Digitální mikroskop v předškolním vzdělávání Digitální mikroskop v předškolním vzdělávání Včelky Bee Both Včelky Bee Both

Digitalizace v praxi mateřské školy

V rámci digitalizace jsme si do školky pořídili malý digitální mikroskop (lupu), který přenáší zvětšený  obraz na monitor notebooku. Vyzkoušeli jsme ho také na zkoumání přírodnin. Děti objevovaly jejich struktury  a pořizovaly jejich snímky. I vy se na ně můžete podívat a pokusit se uhádnout, kde v přírodě je děti našly. Ale pozor na chyták, jeden snímek se nám tam zamotal - ten v přírodě nenajdete:-)). 
Děti ze 2. třídy se učí programovat pohyb včelky BEE BOTH po čtvercové podložce. Umí spolupracovat ve skupince, domlouvají se na postupech, řeší problémové situace. Zvládnou vytvořit šipkový algoritmus, převést jen do praktické situace a dostat včelku tam, kde ji chtějí mít.
Strašilín Strašilín Strašilín Strašilín Strašilín Strašilín Strašilín Strašilín Strašilín Strašilín Strašilín

SEJDEME SE VE STRAŠIDLÍNĚ

Listopadové mlhavé počasí jsme si užili ve Strašidlíně, ve který se naše školka proměnila. Místo dětí sem totiž zavítala strašidýlka i velká strašidla. Nikdo se ale nebál, naopak, užili jsme si spoustu překvapení, legrace, tance i soutěžení. Ve Strašidlíně nám bylo moc prima.
Čertovská školka Čertovská školka Čertovská školka Čertovská školka Čertovská školka Čertovská školka Čertovská školka Čertovská školka Čertovská školka Čertovská školka Čertovská školka Čertovská školka

ČERTOVSKÁ ŠKOLKA

V pátek se už od rána valili do školky maličcí i větší čertíci. Nebylo se čemu divit, protože se celá naše školka proměnila na čertovskou. Na děti čekalo dopoledne plné her, soutěží a řádění, které si všichni čertíci náležitě užili. Ještě, že je krotil i jeden malý andílek a Mikuláš. Všechny děti si domů odnesly balíček s ovocem a sladkostmi.
Mikuláš ve školce Mikuláš ve školce Mikuláš ve školce Mikuláš ve školce Mikuláš ve školce Mikuláš ve školce Psí čertíci  Psí čertíci Psí čertíci Psí čertíci Psí čertíci

Mikulášská nadílka

Mikuláši, Mikuláši, kdo to tady děti straší? Tenhle popěvek znají děti z písničky, kterou si ve školce zpíváme, ale určitě neplatil při letošní mikulášské nadílce. Mikuláš, četík i anděl byli totiž moc hodní, aby ne, když našim hodným dětem přinesli zaslouženou nadílku. A s tou ještě nebyl konec - na zahradě nás překvapila neobvyklá čertí družina - čertíci=psi záchranáři předvedli ukázku své poslušnosti a šikovnosti a ani košík s odměnou nechyběl.
Výstava v Modrodomě Výstava v Modrodomě Výstava v Modrodomě Výstava v Modrodomě Výstava v Modrodomě Výstava v Modrodomě

Děti na výstavě perličkových vánočních ozdob

Děti ze 2. třídy navštívily výstavní síň v Modrodomu, kde je nyní instalována výstava tradičních, ručně vyráběných, vánočních ozdob z perliček. Ozdobičky různých tvarů a barev děti velmi zaujaly, už proto, že v současné době nejsou na vánočních stromcích často používané. Připadaly jim, jako z krajkového království.
Ledové království Ledové království Ledové království Ledové království Ledové království Ledové království

LEDOVÉ KRÁLOVSTVÍ

Za Elsou, Annou a Olafem se do Ledového království vydaly ve svém projektu děti ze 2. třídy. Celý týden se v jejich činnostech střídaly různé aktivity - děti házely papírovými koulemi, pohybovaly se na ledových krách, vytvářely Olafy z pet lahví, pletly copy a zdobily šaty malým Elsám, vytvářely stříbrné rampouchy, svedly sněhovou bitvu a pochutnávaly si na barevných ledových nanucích. Ve čtvrtek si, převlečeni za oblíbené pohádkové postavičky, užily svůj ledový bál. Do projektu se zapojily všechny děti a velký dík patří i maminkám, které je vybavily krásnými a někdy i nápaditými kostýmy.
Sněhuláci v MŠ Sněhuláci v MŠ Sněhuláci v MŠ Sněhuláci v MŠ Sněhuláci v MŠ Sněhuláci v MŠ

HONEM DĚTI, MÁME PRÁCI - UŽ TU STOJÍ SNĚHULÁCI!

Jedna koule, druhá koule, třetí koule, klobouk, nos - sněhuláček stojí bosDěti z 1. třídy si stavení sněhuláků na školní zahradě parádně užily - a teď nám školku hlídají hned tři.
Zimní sporty Zimní sporty Zimní sporty Zimní sporty Zimní sporty Zimní sporty

ZIMNÍ SPORTY

Děti ve druhé třídě se celý týden věnovaly poznávání zimních sportů. Vyrobily si krásné barevné lyže, navlékly modré brusle, připravily branky a chopily se hokejek. Sestavovaly obrázky zimních sportů z dílků, zkoušely "kreslit zmizíkovými bruslemi na ledu" a procvičily sílu svého dechu. To je jen krátký výčet různých aktivit, které si děti opravdu užily i přes to, že sněhová nadílka z naší zahrady zmizela - my doufáme, že jen na chvíli a zimu si ještě letos užijeme.
Společné tvoření dětí a seniorů Společné tvoření dětí a seniorů Společné tvoření dětí a seniorů Společné tvoření dětí a seniorů Společné tvoření dětí a seniorů Společné tvoření dětí a seniorů Společné tvoření dětí a seniorů Společné tvoření dětí a seniorů Společné tvoření dětí a seniorů Společné tvoření dětí a seniorů Společné tvoření dětí a seniorů Společné tvoření dětí a seniorů

SNĚHULÁČEK PANÁČEK aneb DĚTI A SENIOŘI OPĚT SPOLEČNĚ

Jedno únorové studené dopoledne bylo ideálním časem pro další společné tvoření našich dětí a seniorů z "Domova" na Ruské ulici. Tentokrát bylo naším cílem posílit prosociální vztahy obou skupin a společně se pokusit vybavit dětské sněhuláčky sněhovou nadílkou. Společnými silami jsme je vystřihovaly ze skládaného papíru a  šikovnost rukou jsme vyzkoušeli i při vytrhávání papírových sněhových chomáčků a jejich lepení na společná výtvarná dílka, motivovaná dětskou říkankou o sněhuláčkovi. Pokud je chcete vidět, navštivte již druhou společnou Galerii na plotě, umístěnou před vchodem do domova důchodců.
Karneval Karneval Karneval Karneval Karneval Karneval

Karneval

K únoru patří již tradičně karnevalové veselí a tak to letos nemohlo dopadnout jinak - již od rána se u nás scházeli motýlci, princezny, zvířátka i Spidermani, aby si společně užili legraci, tancování i připravené soutěže. Celý den probíhal ve veselé atmosféře a všichni jsme si ho opravdu užili.
Děti se seznamují s prací lidí - povolání Děti se seznamují s prací lidí - povolání Děti se seznamují s prací lidí - povolání Děti se seznamují s prací lidí - povolání Děti se seznamují s prací lidí - povolání Děti se seznamují s prací lidí - povolání

Kde pracují táta s mámou - učíme se o povoláních

V měsíci březnu si děti ze 2. třídy povídaly o tom, kde pracují táta s mámou a jaká povolání mohou lidé vykonávat. Některá povolání vidí přímo v provozu školy, za některými z nich se vydaly i do terénu - prohlédly si  poštu, vyslechly povídání o službách, které pošta dělá pro lidi, paní kadeřnice dětem ukázala svou šikovnost a svůj salón, viděly při práci paní prodavačku porcelánu i dřevorubce, kteří káceli stromy podel cesty. V květinářství obdivovaly pestros květin a paní švadlena jim ukázala jak opravudě oděv.  Projektový den se dětem moc vydařil.

O zatoulané písničce

O zatoulané písničce
Do školky za dětmi přijel Michal Vaněk z Divadla Matýsek s novou Hudební pohádkou. Krejšík Ondra, který moc rád zpívá, dětem ukázal, že si umí svou písničku i složit a spokojeně si žít ve smémdomku. Jenže písnička se jednoho dne rozhodla, že je jí domek malý a vydala se do světa za slávou. Jenže potká mocného čaroděje a začnou se dít věci...... jaké? - zeptejte se dětí, určitě vám to poví.

Na návštěvě v ZŠ Dubí 2

Na návštěvě v ZŠ Dubí 2
Jako každý rok, i letos jsme se s našimi předškoláky vydali do spádové základní školy, abychom společně s dětmi z prvních tříd prožili svou první, opravdovou vyučovací hodinu. Paní učitelky, společně s dětmi, pro nás připravily spoustu aktivit - poznávali jsme písmenka, společně si zazpívali, plnili úkol s vyhledáváním skrytých obrázků, zahráli si hru Já mám, ty máš, pomohli DIGIberušce hledat cesty do doupátka a ve dvojicích kreslili obrázky na tabletech. Bylo tohoo opradu hodně, ale my to zvládli na jedničku s *. Je vidět, že už můžeme směle k zápisu.
Pašijový týden - aktivity dětí Pašijový týden - aktivity dětí Pašijový týden - aktivity dětí Pašijový týden - aktivity dětí Pašijový týden - aktivity dětí Pašijový týden - aktivity dětí Pašijový týden - aktivity dětí Pašijový týden - aktivity dětí Pašijový týden - aktivity dětí Pašijový týden - aktivity dětí Pašijový týden - aktivity dětí Pašijový týden - aktivity dětí Pašijový týden - aktivity dětí Pašijový týden - aktivity dětí Pašijový týden - aktivity dětí Pašijový týden - aktivity dětí

BAREVNÝ PAŠIJOVÝ TÝDEN

V době čekání na zajíčkovu velikonoční koledu si děti sp užily při aktivitách, které pro ně v rámci projektového barevného týdně připravily paní učitelky. Modré pondělí dětem přineslo kouzelné modré kraslice, šedé úterý rozzářila žlutá barevná sluníčka a hlavně vylíhlá kuřátka, která jsme před nedávnem umístili do líhně. Nyní už jsme si je mohli užít - přinesla do školky spoustu jarní nálady a pozitivní energie. Škaredá středa nás nezastavila a krásní zajíčci nám zpříjemnili den a zelený čtvrtek jsme si opravdu užili, mimo hry a soutěže jsme ochutnávali zelené potraviny - Velikonoce mohou přijít.

MARKÉTINA DOPRAVNÍ VÝCHOVA

Obrázky k soutěži Markétina dopravní výchova
Děti z 2. třídy se letos opět účastní výtvarné soutěže Markétina doprravní výchova. V loňském kole se naše kamarádka Kristýnka umístila na 1. místě a i letos se obrázky dětem moc povedly. Přejeme jim, aby se jim v soutěži dařilo.
Děti u zápisu do ZŠ Děti u zápisu do ZŠ Děti u zápisu do ZŠ Děti u zápisu do ZŠ Děti u zápisu do ZŠ Děti u zápisu do ZŠ Děti u zápisu do ZŠ Děti u zápisu do ZŠ Děti u zápisu do ZŠ Děti u zápisu do ZŠ Děti u zápisu do ZŠ Děti u zápisu do ZŠ

Zápis dětí do ZŠ

Už je to tady - naši předškoláci se účastnili zápisu do první třídy v Základní škole Dubí 2. Máme velikou radost, že se všem dětem dařilo a všechny dostaly pochvalu za to, jak dobře jsou připraveny stát se od 1. září školáky ve "velké škole". Gratulujeme!

ČTEME SI POHÁDKY

ČTEME SI POHÁDKY
V rámci tematického celku Čteme si pohádky děti navštívily knihovnu v Dubí 1. Paní knihovnice jim ukázala, které knihy si mohou zde mohou vypůjčovat, děti měly možnost si knihy prohlédnout. Zjistily, co je třeba udělat, aby se z nich staly malí čtenáři  a zbyl i čas na pěknou pohádku.

MATEŘINKA 2023

Vážení rodiče, na odkazu níže je možné si stáhnout video z Mateřinky 2023. Odkaz bude platný do 5. 5. 2023.
Rozloučení s předškoláky Rozloučení s předškoláky Rozloučení s předškoláky Rozloučení s předškoláky Rozloučení s předškoláky Rozloučení s předškoláky

Rozloučení s předškoláky

Rozloučení s předškoláky
S dětmi, které v září nastoupí do 1. třídy a jejich rodiči jsme se sešli ke společně strávenému odpoledni ve Vysokém domě v Bystřici, kde byly pasovány na školáky.  Děti  svým rodičům ukázaly jak jsou šikové a zpestřili jim odpoledne svým vystoupením na židličkách, přednesem i zpěvem písní a country tancem. Poté na děti čekal zábavně vzdělávací program Cesta kolem světa i společný přípitek dětským šampaňským. Přejeme našim dětem úspěšný start i hodně úspěchů ve velké škole.
Mateřská škola U Křemílka Dubí 2, Rokosovského 236

telefon: 417 571 755
mobil pro omlouvání: 736 613 234
mobil ředitelka: 731 495 217

e-mail MŠ: mskremilek@seznam.cz
e-mail ŠJ: mskremilek-sj@seznam.cz

datová schránka: j84jhiz
bankovní účet: 1060646369/0800
IČO: 60 23 27 90


ředitelka školy: Květuše Koritková
Ředitelka je současně statutárním orgánem školy.
Domů MŠ U Křemílka

    Created by © 2017 - 2024 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign