Školní vzdělávací program

PŘÍBĚHY STONOŽKY BOŽKY

„Proč právě stonožka Božka?“

Poprvé jsme naši stonožku uviděli tehdy, když ji, jako barevnou, plyšovou hračku, do školky přinesl a dětem věnoval náš kamarád Vojta se svojí maminkou. Byla barevná a měkoučká a děti si ji  ihned oblíbily. Při spočítání všech nožek jsme s údivem zjistili, že jich je přesně 52 – stejně, jako je dětí v naší školce. Rozhodli  se proto si stonožku ponechat jako náš talisman. Dali jsme jí jméno Božka, protože se krásně rýmovalo, obuli jí toulavé barevné botky a vydali se s ní za poznáváním života a světa.

Božka s námi trávila delší dobu a my si na její přítomnost zvykli. Líbilo se nám všechno, co už se nám společně podařilo a osvědčilo a poučili   se z některých  chyb. Nakonec jsem došli  k rozhodnutí, že k nám Božka tak nějak patří a že si ji  už necháme. Toulavé botky měla   obuté již několikrát a my s ní prožili mnohé. Její příběhy však nechceme jen poslouchat, chceme je společně dál vytvářet a obohacovat.

Vzdělávací obsah našeho školního vzdělávacího programu je zpracován v osmi integrovaných blocích s ohledem na tradice a události v naší škole a  zároveň odráží změny v přírodě během čtyř ročních období. V průběhu roku procházíme s dětmi stonožčinými následujícími příběhy o tom:

Jak zjistila, že každý někam patří

Každý tvor někam patří, má někde svůj domov, svoje místo – lidé i zvířata. Je přeci prima mít kamarády, s kterými si mohu hrát  a místo mimo svůj domov, kde je mi dobře.

Budeme si spolu hrát
Tady bydlím já
Co děláme celý den
Vlaštovce na cestu
Čas jablíčkové vůně

Jak se seznámila s kaštanovým skřítkem

S příchodem babího léta začínají vonět jablíčka a hrušky, stromy si obléknou strakatý kabátek a lidé i zvířátka se těší ze všech barev podzimu.

Parádnice muchomůrka
Kaštanový skřítek Vítek
Haló dýně v Strašidlíně
Podzimní čarování
Počasí je na draka
Kam chodí spát zvířátka
Hop punčoško na nohu

Jak dostala šupinku pro štěstí

Advent je čas očekávání, kdy se společně těšíme že do školky zavítá hodný Mikuláš a zlobivý čertík nebude mít šanci a pod vánočním stromečkem nás čeká šupinka pro štěstí.

Čertoviny s Bertíkem
Kapříček Karlíček
Já mám z Vánoc nejraději
Vánoční zvoneček

Jak si oblékla čepici s bambulí

Paní zima jede. Když na svých saních přiveze i kopec sněhu, to je křiku a radování. Děti mohou hned vytáhnout boby a sáně a hurá na stráň. Zvířátka v lese spí, ale o ptáčky se nezapomeňme postarat.

O velikém bobování
O rukavičce
Rýma se bojí vitamínu
Zvířátka v zimě

Mateřská škola U Křemílka Dubí 2, Rokosovského 236

adresa:
Rokosovského 236,417 02 Dubí 2

N Á S T Ě N K A

Aktuální jídelníček najdete zde

Zprávy, omlouvání dětí, informace k akcím, fotogalerie pro rodiče dětí - rychlý kontakt.
Do fotogalerie jsou vkládány fotografie určené rodičům.

Created by © 2017 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign