Školní vzdělávací program

PŘÍBĚHY STONOŽKY BOŽKY

„Proč právě stonožka Božka?“

Poprvé jsme naši stonožku uviděli tehdy, když ji, jako barevnou, plyšovou hračku, do školky přinesl a dětem věnoval náš kamarád Vojta se svojí maminkou. Byla barevná a měkoučká - děti si ji  ihned oblíbily a my se proto rozhodli   si stonožku ponechat jako náš talisman. Dali jsme jí jméno Božka, protože se krásně rýmovalo, obuli jí toulavé barevné botky a vydali se s ní za poznáváním života a světa.

Božka s námi trávila delší dobu a my si na její přítomnost zvykli. Líbilo se nám všechno, co už se nám společně podařilo a osvědčilo a poučili   se z některých  chyb. Nakonec jsem došli  k rozhodnutí, že k nám Božka tak nějak patří a že si ji  už necháme. Toulavé botky měla   obuté již několikrát a my s ní prožili mnohé. Její příběhy však nechceme jen poslouchat, chceme je společně dál vytvářet a obohacovat.

Vzdělávací obsah našeho školního vzdělávacího programu je zpracován v osmi integrovaných blocích s ohledem na tradice a události v naší škole a  zároveň odráží změny v přírodě během čtyř ročních období. V průběhu roku procházíme s dětmi stonožčinými následujícími příběhy o tom:

Jak zjistila, že každý někam patří

Každý tvor někam patří, má někde svůj domov, svoje místo – lidé i zvířata. Je přeci prima mít kamarády, s kterými si mohu hrát  a místo mimo svůj domov, kde je mi dobře.
Pojď si se mnou hrát
(náměty: kamarádi ze školky, co děláme celý den, doma a ve školce, moje město)

Čas jablíčkové vůně
(náměty: ovoce v zahradách, loučení s vlaštovkami)

Jak se seznámila s kaštanovým skřítkem

S příchodem babího léta začínají vonět jablíčka a hrušky, stromy si obléknou strakatý kabátek a lidé i zvířátka se těší ze všech barev podzimu.
Podzimní čarování
(náměty: babí léto, parádnice muchomůrka, malíř Podzim)

Na nebi jsou mraky, děti pouští draky
(náměty: změny v přírodě, podzimní počasí, papíroví draci)
Kaštanový skřítek Vítek
(náměty:  hry s přírodninami, podzimní les a jeho zvířátka)
Haló dýně v Strašidlíně
(náměty: dýňování, kniha kouzel a čar)

Jak dostala šupinku pro štěstí

Advent je čas očekávání, kdy se společně těšíme že do školky zavítá hodný Mikuláš a zlobivý čertík nebude mít šanci a pod vánočním stromečkem nás čeká šupinka pro štěstí.
Čertoviny s Bertíkem
(náměty: lidové tradice aneb „když chodí Mikuláš“)
Vánoční zvoneček
(náměty: moje rodina, kamarádi z pohádek, těšíme se na Vánoce)

Jak si oblékla čepici s bambulí

Paní zima jede. Když na svých saních přiveze i kopec sněhu, to je křiku a radování. Děti mohou hned vytáhnout boby a sáně a hurá na stráň. Zvířátka v lese spí, ale o ptáčky se nezapomeňme postarat.
Paní zima jede
(náměty: zimní radovánky, sporty a sněhové pokusy)

Čepice a šály, ty nás dobře halí
(náměty: jak se obléknu, zdravé děti, vitamíny v zimě)

Stopy ve sněhu
(náměty: zvířátka v zimě, v krajině sněhu a ledu)

Mateřská škola U Křemílka Dubí 2, Rokosovského 236

adresa:
Rokosovského 236,417 02 Dubí 2

N Á S T Ě N K A

Aktuální jídelníček najdete zde

Zprávy, omlouvání dětí, informace k akcím, fotogalerie pro rodiče dětí - rychlý kontakt.
Do fotogalerie jsou vkládány fotografie určené rodičům.

Created by © 2017 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign