DOMÁCÍ ŠKOLIČKA

Tato stránka je věnována distančnímu vzdělávání dětí s povinným předškolním vzděláváním. Přestože v současné době není tento způsob vzdělávání aktuální, rozhodli jsme se  v DOMÁCÍ ŠKOLIČCE nabídnout dětem, které z nějakého důvodu nemohou nyní chodit do školky, a jejich rodičům  inspiraci  na  činnosti, které vychází ze ŠVP, a které si lze vyzkoušet doma. Najdete je v souborech na této stránce.

HALÓ DÝNĚ V STRAŠIDLÍNĚ

Dýňové strašidýlko
Malíř Podzim využil všech barev své palety. I když jsou některé ze stromů, které letos pečlivě zkoumáme a pozorujeme, ještě zelené,  příroda kolem nás září žlutou, červenou, hnědou  a oranžovou barvou. Právě ta poslední je barva dýní. Každoročně si je ve školce zdobíme přírodninami a vyrábíme veselá dýňová strašidýlka. Zkuste se bavit s námi.
U nás ve StrašidlíněU nás ve StrašidlíněU nás ve Strašidlíně

NA NEBI JSOU MRAKY - DĚTI POUŠTÍ DRAKY

Podzim je v plné síle a vítr se často hlásí o slovo. Můžete se proto s chutí pustit do výroby papírového draka, vykouzlit mu barvičkami úsměv a zkusit, jak krásně umí létat až k mrakům. Snad nebude pršet! O papírovém drakovi si můžete přečíst hezký příběh, naučit se básničku a vymyslet rýmovačky. Určitě poznáte barvy drakových mašliček a rozpletete ocásky draků neposedů. Nezapomeňte se také hýbat, zaskákejte si na písničku o tom, jak draka bolel zub nebo lépe - vyběhněte na zahradu nebo s drakem na louku.

NA NEBI JSOU MRAKY - POČASÍ ČARUJE

S podzimem přicházejí nejen barvičky, strašidýlka, draci, ale i uplakané deštivé počasí. Počasí se na podzim mění, jak se mu chce – fouká vítr, prší, je zamračeno, občas se objeví duha a vykoukne na nás sluníčko.

AKTUÁLNĚ Z ŘEDITELNY

Povinnost nosit roušky