Projekty 2. třídy

2. třída - PO STOPÁCH STONOŽKY BOŽKY

Stonožka Božka
Po stopách stonožky Božky se v rámci realizace našeho školního vzdělávacího programu letos vydáváme již podruhé. Už v září jsme v jejích stopách zjistili, že každý má někde své místo - společné ve školce a osobní doma, ve své rodině.  Protože s dětmi rádi prožíváme  nové výzvy, domluvili jsme se, že bychom je chtěli dopřát i naší Božce tak, aby poznala nejen život školkový, ale měla možnost nahlédnout i do toho domácího. Nejvhodnější dobou k tomu se nám zdály být víkendy, kdy všichni  máme více času, hrajeme si na zahradě, posloucháme pohádky nebo se vydáváme k babičce či na výlet. Aby je stonožka s jednotlivými dětmi mohla sdílet, museli jsme pořídit jednu "kapesní", která se vejde třeba do výletního batůžku a nebude překážet. O společně strávených chvílích poté povedeme Božce deník, kam budeme zážitky kreslit nebo zapisovat. O chvíle se stonožkou se budeme postupně střídat. A protože psát ještě neumíme, prosíme maminky, tatínky nebo sourozence o pomoc. Věříme, že společnými silami se nám letošní projekt podaří. Děkujeme že se zapojíte s námi.

MOJE MĚSTO - DUBÍ

V rámci týdenního projektu se děti v září vydaly na několik výprav, na kterých se seznámily s důležitými budovami a zajímavými místy  a od povolaných osob se dozvěděly spoustu zajímavostí o městě, ve kterém žijí.

- Výprava první: Kostel Nanebevzetí Panny Marie,
- Výprava druhá: Tereziny lázně