Logopedie hravě aneb projekt POVÍDEJ SI SE MNOU, STONOŽKO!

Již čtvrtým rokem realizujeme projekt, který si v rámci logopedické prevence dává za cíl předcházet poruchám komunikačních dovedností předškolních dětí a napomáhat správnému rozvoji řeči  u dětí, které potřebují v této oblasti  speciálně pedagogický přístup. Prostřednictvím tohoto projektu se snažíme vybudovat fungující systém logopedické prevence v naší mateřské škole na základě vzájemné spolupráce pedagog – dítě -  rodič – klinický logoped – speciální pedagog. Projekt probíhá v několika rovinách. U všech dětí provádíme logopedický screening a všechny  jsou  zapojovány do logopedických chvilek, dětem s potřebou podpory v rozvoji řečových dovedností je věnována individuální péče formou podpůrných opatření a u dětí, které jsou v péči klinického logopeda napomáháme rodičům, v rámci našich kompetencí, rozvíjet řečové dovednosti dítěte dle pokynů logopeda. Rodičům nabízíme poradenství a zapůjčení některých edukačních materiálů, knih a pomůcek. K logopedické prevenci se snažíme přistupovat komplexně, tj. rozvíjením všech dovedností, které přispívají k rozvoji řeči a hravě, tak aby to děti i nás bavilo.

Rozvoj jemné motoriky a koordinace ruka x okoRozvíjíme jemnou motoriku, koordinaci ruka x oko
Grafomotorická cvičeníGrafomotorická cvičení
Dechová cvičeníDechová cvičení jako zábava.

Mateřská škola U Křemílka

Rokosovského 236